TAKA KSIĄŻKA ZDARZA SIĘ RAZ NA TYSIĄC.

Nie dostała jeszcze żadnej nagrody, nie była bestsellerem „New York Timesa” i nie osiągnęła milionowego nakładu.

ALE NIE MA OSOBY, KTÓRA MOGŁABY SIĘ
OD NIEJ ODERWAĆ.

Wydawca, Znak Literanova

Magdalena Stachula - Idealna

Idealna
Anita prawie nie wychodzi z domu. Podgląda ludzi przez kamery miejskiego monitoringu. To jej okno na świat, które pozwala kontrolować wszystko i wszystkich. I zapomnieć o sypiącym się małżeństwie oraz dziecku, które bardzo chciałaby mieć.

Pewnego dnia znajduje w szafie sukienkę, której nie kupiła. Później szminkę, która do niej nie należy. Potem wydarza się coś jeszcze…

Ktoś wie o niej wszystko. I powoli realizuje swój plan.

Thriller psychologiczny, którego nie będziesz mógł odłożyć.

Takiej autorki jeszcze w Polsce nie było.


Magda Stachula
Magda Stachula (ur. 1982) – Absolwentka judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracowała w firmie importującej kamery do monitoringu. Pewnego dnia weszła na kameręwłączyła widok z kamery umieszczoneją na czeskim tramwaju zwanym Mazací tramvaj, przez którą można obserwować Pragę i jej mieszkańców – i wtedy narodził sięwpadła na pomysł na debiutancką książkę. Idealna ukazała się w 2016 roku i bardzo szybko stała się bestsellerem. 5 lipca 2017 roku odbędzie się premiera nowej powieści Magdy Stachuli, również thrillera psychologicznego, pt. „Trzecia”. Autorka ma męża i dwójkę dzieci, mieszka w Krakowie..

Zapamiętajcie to nazwisko.


Mazací tramvaj
Mazací tramvaj (nazywany też Mazácký) to specjalnie zmodyfikowany wagon, który od początku 2015 roku jest używany do smarowania szyn w sieci tramwajowej w Pradze. Wagon został wyprodukowany w 1965 roku i do 1990 roku był wagonem przewożącym pasażerów. Następnie poddano go rekonstrukcji, skrócona została karoseria pojazdu. Mazací tramvaj stał się zjawiskiem, na które bardzo żywo zareagowali zwykli ludzie, nie tylko miłośnicy miejskiego transportu. Powstała nawet grupa miłośników tramwaju na Facebooku.. W połowie września 2015 na wagonie osadzony został aparat, który umożliwia transmisję w formacie HD i umożliwia oglądanie obrazu z Pragi nawet nocą. W ciągu pierwszego miesiąca, do końca października 2015 roku, z kamery skorzystało 250 000 widzów.

Kiedy Magda Stachula pisała książkę, Mazaci tramvaj naprawdę o 11.55 każdego dnia przejeżdżał przez przystanek Malostranska, a z tyłu nadjeżdżało 22.


Domestic noir
Domestic noir jest nowym nurtem w światowym kryminale. Po raz pierwszy użyty został w 2013 roku w kontekście twórczości Julii Crouch, która określono „królową domestic noir”.
Głównym wyróżnikiem nowego gatunku jest to, że psychologiczny suspens przeplata się z małżeńską dysfunkcją i często z żądzą, która może skutkować morderstwem. Do tego nurtu zalicza się dzisiaj miedzy innymi powieści Pauli Hawkins Dziewczyna z pociągu; Gillian Flynn Zaginiona dziewczyna, Mroczny zakątek czy A.S.A. Harrison W cieniu.

Gdzie kupić
buy-znakbuy-empikbuy-bonitobuy-matras buy-sk